ATACAMA - Kamila

Narodila jsem se 21.3.1998 v Oseku.

Dali mi jméno Atacama a do ouška mi vytetovali číslo 949.

25.května si pro mě přijeli noví páníčci naložili si mě do auta a vydali jsme se na dlouhou cestu do Ostravy. V autě jsem spala, ale během častých zastávek se projevila moje strašná zvědavost a žravost, a tak jsem pořád něco očuchávala a jedla. Do nového domova jsme dojeli až ve dvě hodiny ráno, ale přesto mě tam čekalo náramné uvítání, všichni mně hladili a chválili. Dokonce jsem tam měla i novou chůvu a kamarádku zlatého boxera Aničku. Ještě jsem si nestačila všechno očichat a už jsem zase někde jela. Myslela jsem si, že jen na výlet, ale jela jsem na letní byt. Celé léto jsem tak strávila na chatě, kde bylo pořád co dělat. Jsou tam samé louky a les což já miluji, ale taky řeka a jezero což by tam ani být nemuselo ( voda je tak leda na pití, no ne ? ) . A tak jsem rostla a rostla.

Na jaře 1999 mě vzali na klubovou výstavu do Rokycan. Byla to sice dálka, ale moc se mi tam líbilo. Všichni psi tam běhali na volno a tak jsem se pořádně vyřádila.Potom jsme se šli předvádět do kruhu což mi moc nešlo, protože jsem se chtěla ještě honit. Přesto jsem dostala ocenění výborná a jela jsem unavená domů. Na druhou výstavu jsem se už připravila a dostala jsem ocenění výborná 4. Pak mě opět čekalo léto na chatě. Když mě to už trochu začínalo nudit a já chtěla nějakou změnu vzali mě mí páníčci na dovolenou do Chorvatska. Měla jsem se tam nádherně, celé dny jsem se vyhřívala na sluníčku a ač vodu nemám moc ráda, tak jsem si dokonce zaplavala v moři. Má zatím poslední výstava byla národní výstava v Brně 25.září 1999, tam jsem se předvedla pořádně vyběhaná po létě a získala ocenění výborná 1,CAC.

V roce 2000 jsem byla na RTG vyšetření kyčlí s výsledkem 0/0 a uspěla jsem na bonitaci. Na výstavy jsem nejezdila, protože se mé paničce narodilo miminko a to prý dá hodně práce. Já nevím, malý Mareček se ze začátku moc nehýbal a tak mě moc nezajímal. Všimla jsem si ho pořádně vlastně až v době kdy začal lézt a hlavně jíst piškoty, které já hrozně miluji. Hrozně ráda u něj sedím, když jí a dohlížím ať nejí nic co mu spadne na zem, to se potom " obětuji " a sním tu dobrotu sama.

Na jaře 2001 pro mě vybírali nějakého fešáka, s kterým bych měla mít štěňátka. M'Khulu Baas Calibre, kterého mi nakonec vybrali se mi líbil a 27.5.2001 se mi narodila první štěňátka, 10 fenek a 2 pejsci ( ponecháno 9 fenek a dva pejsci ). Jsou moc pěkná. Od tří týdnů mi je naštěstí pomáhají přikrmovat a tak mám s nimi méně starostí. Ze začátku jsem se moc nevyspala a tak to teď můžu trochu dohnat. Návštěvy jsem moc nevítala, ale došlo mi, že už bych byla ráda zase jediná fenka doma a tak zájemce ráda pouštím,aby si prohlédli tu mou drobotinu. Zájemců o má štěňátka pomalu přibývá a tak už jsou všichni pejsci zadaní. Pokud by jste však rádi měli doma jednu malou ridgebačí slečnu můžete si ještě vybrat.